2.

BUĎTE STŘÍDMÍ1

2-1. Neberte žádné škodlivé drogy.

Lidé, kteří berou drogy, nevidí vždy svět takový, jaký skutečně je. Nejsou opravdu tady. Na dálnici, při náhodném setkání nebo doma pro vás mohou být tito lidé velmi nebezpeční. Mylně si myslí, že „se cítí lépe“, „lépe jednají“ nebo „jsou štastní jen“, když si vezmou drogy. To je jen další iluze. Dříve nebo později drogy zničí jejich tělo. Odrazujte lidi od užívání drog. Jestliže je berou, dodejte jim odvahu k tomu, aby vyhledali pomoc a dostali se z toho.

2-2. Nepijte přes míru alkohol.

Lidé, kteří pijí alkohol, mají sníženou schopnost vnímání. Alkohol snižuje jejich schopnost reagovat – i když se jim zdá, že jsou díky němu čilejší. Alkohol má určitou lékařskou hodnotu. Ta však může být dosti přeceněna. Nedovolte nikomu, kdo pil, aby vás vezl autem nebo pilotoval letadlo, ve kterém jste. Pití může brát životy více než jedním způsobem. I málo alkoholu může mít velké následky. Zabraňte tomu, aby nadbytek alkoholu vedl k neštěstí nebo smrti. Odraďte2 lidi od nadměrného pití.

Dodržováním výše zmíněných bodů je člověk v lepší tělesné kondici, aby si mohl užívat života.

1: střídmý: nepropadající extrémům; nepřehánějící věci; ovládající své choutky. 
2. odradit: zabránit někomu v něčem nebo ho přesvědčit, aby něco nedělal. 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.