11.

NEŠKOĎTE LIDEM DOBRÉ VŮLE1

Oproti tvrzení zlých lidí, že všichni jsou zlí, existuje mnoho dobrých mužů a mnoho dobrých žen. Možná jste měli to štěstí některé takové poznat.

Ve skutečnosti je společnost udržována v chodu právě muži a ženami dobré vůle. Veřejní pracovníci, tvůrci veřejného mínění, ti, kteří dělají svoji práci v soukromém sektoru, ti všichni jsou ve velké většině lidé dobré vůle. Kdyby nebyli, už by svou službu dávno vzdali.

Takoví lidé jsou lehce napadnutelní: právě proto, že jsou slušní, nevytvářejí žádná přehnaná ochranná opatření. Ale na nich záleží přežití většiny lidí ve společnosti.

Násilník, propagandista, média prahnoucí po senzaci – ti všichni se pokoušejí odvrátit naši pozornost od každodenní a jednoznačné skutečnosti, že by společnost vůbec nefungovala, kdyby nebyli lidé dobré vůle. Člověk lehce přehlédne skutečnost, že lidé dobré vůle jsou ti, kteří udržují svět v chodu a Lidstvo na této planetě při životě, když hlídají ulice, učí děti, měří horečku, hasí ohně a říkají klidným hlasem rozumné věci.

Tito lidé ale přesto mohou být napadeni a měla by být doporučena a přijata účinná opatření k jejich ochraně a k zabránění tomu, aby jim bylo ubližováno, nebo ̇ na nich záleží vaše vlastní přežití a přežití vaší rodiny a přátel.
Chůze po cestě ke štěstí je daleko snadnější, když člověk podporuje lidi dobré vůle.

Chůze po cestě ke štěstí je daleko snadnější, když člověk podporuje lidi dobré vůle.

1. vůle (dobrá): chování či postoj k ostatním; povaha; „lidmi dobré vůle“ jsou tradičně míněni ti, kteří mají se svými společníky dobré úmysly a dělají vše pro to, aby jim pomohli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.